AZ GÖRME PROBLEMİ YAŞAYANLAR DÖRT HARiKA ÇÖZÜM!

Bu az görenler için geliştirilen cihazlar çalışan, eğitimci, öğrenci ve çokça okuyup yazmayı sevenler için son derece hayat kolaylaştırıcı.

Nedir bunlar, bakalım:

 

PEARL

JAWS, Fusion veya OpenBook tarama ve okuma yazılımıyla birleştirilen PEARL, görme engelli ve az gören kullanıcılara, bir dizi insan sesiyle basılı her türlü materyale anında erişim sağlar ve rahatça taşınabilir. Katlanır kamerası, PC’nize bağlanmak ve okuma materyalinizin resmini çekmek için saniyeler içinde açılır ve anında yüksek sesle okumaya başlar.

 

 

ONYX

ONYX PRO, Microsoft Surface Pro 7’nize bağlanmak için basit bir USB kablosu kullanarak nesneleri, metni veya görüntüleri büyütmenize olanak tanır. Surface Pro 7’nizi ONYX PRO standına yerleştirmeniz, kamerayı açmanız ve kamerayı standa takmanız yeterlidir; işte hazırsınız.

ONYX PRO kitap, dergi, posta ve daha fazlasını okumak için harikadır! Hafif tasarımı ve tutacağı sayesinde sınıfta, ofiste, evde veya istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 

 

 

TOPAZ HD

Kullanımı basit ama yine de özelliklerle dolu bir cihazdır. TOPAZ HD masaüstü video büyüteci, pratik performansı ile dikkat çeker. TOPAZ HD sadece geniş büyütme aralığına sahip yüksek çözünürlüklü bir kamera sunmakla kalmıyor, TOPAZ HD ayrıca gazete baskılarını, fotoğrafları ve haritaları görüntülemek için mükemmel olan benzersiz Gelişmiş Tam Renk Modu’nu içeriyor.

 

 

RUBY HD

RUBY HD, size küçük bir pakette kristal netliğinde görüntüler sunmak için yüksek çözünürlüklü kamera teknolojisini hafif bir gövdeyle birleştirir. 4,3 inç ekran ve yerleşik LED aydınlatma, bozulma olmadan büyütülmüş yüksek kontrastlı görüntüler sağlar. Modern tasarımı, cebe veya çantaya rahatça sığabileceği anlamına gelir ve fotoğraflara, reçete etiketlerine ve çok daha fazlasına kolayca erişmenizi sağlar. RUBY HD’nin kullanımı kolaydır ve sizi daha da bağımsız hale getirebilecek gelişmiş özelliklere sahiptir.