ZoomText® Ekran Büyütme Programı

ZoomText Ekran Büyütme Programı

Esnek büyütme

36x’e kadar tüm büyütme seviyeleri (Windows 8’de 60x’e kadar). Seviyeler şunları içerir: 1x ila 8x 1, 10x ila 16x, 2, 20x ila 36x, 4’lük adımlarda ve 1.25x, 1.5x, 1.75x ve 2.5x’lik kesirli güçler. ZoomText 10.1’de 30 büyütme seviyesi: 0.2’den 1x ila 2x; 2.25x, 2.5x, 2.75x, 3x, 3.5x, 4x, 4.5x, 5x, 6x, 7x, 8x; 2 adımda 10x ila 16x; 4 adımda 20x ila 36x; 42x, 48x, 54x ve 60x.

Tüm Yakınlaştırma Seviyeleri, Sık Kullanılan Yakınlaştırma Düzeyleri veya Yalnızca Tüm Güç Seviyeleri’ni kullanarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilirsiniz.Favori Zoom Düzeyleri, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için özel bir kullanıcı tanımlı yakınlaştırma seviyesi kullanır. Favori yakınlaştırma seviyelerini tanımlamak için herhangi bir yakınlaştırma seviyesi kombinasyonu seçebilirsiniz.

xFont Büyütme
xFont teknolojisi, tüm büyütme düzeylerinde okunması kolay yüksek çözünürlüklü metin görüntüler. Pürüzsüz, kalın ve yoğun ayarlar, ek okunaklılık için metnin kalınlığını ve aralığını ince ayarlamanıza olanak tanır.

Diğer ekran büyütücülerle, metnin netliği büyütülmüş görünümde düşer. Sonuç olarak, küçük yazı tipleri, serif ve italik yazı tipleri ve el yazısı fontları dahil olmak üzere birçok yazı tipinin (metin karakterleri) okunması zordur.

ZoomText’in devrim yaratan ‘xFont’ teknolojisiyle, tüm büyütme seviyelerinde inanılmaz derecede net metin göreceksiniz. Tüm uygulamalarınızda tüm metin türleri ve boyutları yüksek tanımlı netlikte görüntülenir. XFont’u gördükten sonra, başka bir ekran büyüteci yapamaz.

 

Görünür İşaretçiler ve İmleçler
Boyut ve renk geliştirmeleri, fare işaretçisini görmeyi kolaylaştırır. Özel konum belirleyicileri, fare imlecini ve metin imlecini ekran boyunca hareket ettikçe izlemeyi kolaylaştırır.

Doğal sondaj seslerinde yüksek sesle okur
ImageReader, yakalanan metni okumak için premium erkek ve dişi seslerle gelir. ImageReader’ın sadece İngilizce sürümleri NeoSpeech İngilizce sesleriyle birlikte gelirken, yeni Çok Dilli Sürüm NeoSpeech İngilizce sesleriyle ve yeni kütüphanesiyle birlikte gelir. “ZoomText Sesleri” . Dünyanın her yerinden en çok konuşulan diller ve aralarından seçim yapabileceğiniz lehçeler için 70’in üzerinde yüksek kaliteli ses elde edeceksiniz.

 

Tam Ekran Okuma
Menüler, diyaloglar, liste görünümleri ve mesajlar dahil olmak üzere tüm program kontrollerini otomatik olarak söyler. Üç ayrıntı seviyesi, konuşulan bilgi miktarı üzerinde tam bir kontrol sağlar.

ZoomText’in güçlü ekran okuma seçenekleri, ne yaptığınızı duymanızı sağlar. Metni yazarken, fareyi kullanın ve uygulamalarınızda gezinirken, ZoomText her eyleminizi anlatır ve onaylar. ZoomText’in eko ayarlarını yaparak ZoomText istediğiniz kadar az veya çok konuşabilir.

 

Yankılı Yazma

Yazdığınız anahtarları ve kelimeleri duymanızı sağlar. Tek tek tuşlara, kelimelere veya her ikisine birden sahip olmayı seçebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, daha yüksek hız ve hassasiyetle yazabilirsiniz.

Fare Yankı Fare Yankı otomatik olarak fare imlecinin altındaki metni okur. İşaretçiyi ekran boyunca hareket ettirdiğinizde, tek sözcükler veya tam metin satırları yankılanır. Mouse echo, masaüstünüzün ve uygulamalarınızın düzenini keşfetmek veya belgelerin, web sayfalarının ve e-postaların yerinde okunması için mükemmeldir.

Program Yankı uygulamalarda gezinirken ve kullanırken, pencere başlıkları, menüler, diyaloglar, liste görünümleri ve diğer tüm program denetimlerini konuşur. Her pencere veya kontrol aktif hale geldiğinde, program echo ismini ve açıklamasını bildirir, böylece nerede olduğunuzu ve hangi seçeneklerin bulunduğunu her zaman bilirsiniz. Program ekosu kişisel navigasyon sisteminizdir.

lâf salatası Program eko ​​özelliği tarafından konuşulan bilgi miktarını ayarlamanızı sağlar. Üç ayrıntı seviyesi – Başlangıç, Orta ve Uzman – çabucak hızlı bir şekilde büyümenizi veya azaltmanızı sağlar. Acemi ayrıntı, daha fazla bilgi sağlarken, Uzman ayrıntısı daha az bilgi sağlar. Bu ayrıntı düzeylerinin her biri kişisel ihtiyaçlarınıza göre tamamen özelleştirilebilir.

 

Otomatik Belge Okuma
ZoomText’in AppReader, ana uygulama içindeki belgeleri, web sayfalarını ve e-postayı otomatik olarak okur. ZoomText’in DocReader belgeleri daha kolay görüntüleme için metnin yeniden biçimlendirildiği özel bir ortamda okur.

ZoomText, belgelerin, web sayfalarının ve e-postaların hızlı ve kolay okunması için çeşitli araçlar sunar. Bu araçların her biri, belirli okuma görevlerine kendilerini ödünç veren benzersiz özelliklere sahiptir.

Uygulama Okuyucusu
AppReader, ana uygulama içinde belgeleri, web sayfalarını ve e-postaları okur. AppReader’a girip çıkarken, belgenin görünümü değişmez, belge düzenleme ve okuma arasında hızlı ve sorunsuz geçişler sağlar. AppReader, tüm belgeyi otomatik olarak okuyabilir veya kelime, satır, cümle ya da paragrafla manuel olarak okuyabilirsiniz.Okuma gerçekleştiğinde, her konuşulan kelime vurgulanır. AppReader ayarları, vurgulama şekli, boyutu, rengi ve saydamlık düzeyi dahil olmak üzere, kelime vurgulamanın görünümünü özelleştirmenizi sağlar.

Döküman Okuyucusu
DocReader, belgelerin, web sayfalarının ve e-postanın daha kolay görüntülenmesi için metnin yeniden biçimlendirildiği özel bir ortamda okur. Yazı, yazı tipleri, renkler, sözcük vurgulama ve büyütme düzeyi seçenekleriyle tek bir satırda (Ticker) veya sarılmış satırlarda (Prompter) sunulur. DocReader, bir belgenin tamamını otomatik olarak okuyabilir veya kelime, satır, cümle veya paragrafla manuel olarak okuyabilirsiniz. Okuma gerçekleştiğinde, her konuşulan kelime vurgulanır. DocReader ekranı, ekranın üst kısmındaki bir araç çubuğu ve altındaki belge metni ile tüm ekranı kaplar. Belge metni, mevcut DocReader ayarlarına göre biçimlendirilmiş ve görüntülenmiştir.

ZoomText Kaydedici
ZoomText Kaydedici, dokümanları, web sayfalarını, e-postaları, vb. Metinleri mobil cihazınıza aktarabilir ve rahatça dinleyebileceğiniz ses kayıtlarına dönüştürmenizi sağlar. Kayıtlar doğrudan iTunes veya Windows Media Player’da bir ZoomText Kaydedici çalma listesine kaydedilebilir ve otomatik olarak mobil cihazınıza senkronize edilebilir. Her kayıt, ZoomText seslerini veya sisteminizde bulunan diğer sesleri kullanarak oluşturulur.

ZoomText Arkaplan Okuyucu
ZoomText’in Arka Plan Okuyucusu, aynı anda diğer görevleri gerçekleştirirken belgeleri, web sayfalarını, e-postaları vb. Dinlemenizi sağlar. Sadece dinlemek istediğiniz metni seçip Arkaplan Okuyucusu kısayol tuşuna basarsanız, Arkaplan Okuyucusu diğer çalışmalara giderken metni okumaya başlar. İstediğiniz zaman okuyabilir ve devam edebilir ve kelime ya da cümle ile ileri ve geri kayma yapabilirsiniz.

 

Okuma alanları, bir uygulama penceresinde seçilen yerleri anında görmenizi ve duymanızı sağlar. Örneğin; veritabanı uygulamanız bir düzine veya daha fazla bilgi alanı görüntüleyebilir. Normal iş akışınızda, bu alanlardan sadece birkaçıyla ilgilenebilirsiniz. Okuma bölgeleriyle, bu seçme alanlarını anında bir kısayol tuşuna basarak görebilir ve / veya duyabilirsiniz.

Her uygulamanız için en fazla 10 okuma bölgesi oluşturabilirsiniz. Uygulamaları açtığınızda ve değiştirdiğinizde, aktif uygulama için tanımlanan bölgeler otomatik olarak yüklenir ve kullanıma hazırdır.

 

ZoomText, herhangi bir web sayfasını doğru okuma sırasına göre okur. Otomatik olarak okuyabilir veya elle, kelime, satır, cümle ve paragrafla gezinebilirsiniz.

 

Gezinme tuşları, belgeleri oluştururken ve düzenlerken okumayı kolaylaştırır. Basit komutlarla metin seçerken bile karakter, sözcük, satır, cümle ve paragraf ile okuyabilirsiniz.

 

Yazdığınız her anahtar veya kelime otomatik olarak konuşulur. Tüm tuşların konuşulduğunu veya yalnızca seçilen grup tuşlarını seçmeyi seçebilirsiniz.

Echo Yazma, yazdığınız anahtarları ve kelimeleri duymanızı sağlar. Tek tek tuşlara, kelimelere veya her ikisine birden sahip olmayı seçebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, daha yüksek hız ve hassasiyetle yazabilirsiniz.

 

Fare Ekosu, fare işaretçisinin altındaki metni otomatik olarak okur. İşaretçiyi ekran boyunca hareket ettirdiğinizde, tek sözcükler veya tam metin satırları yankılanır.Mouse echo, masaüstünüzün ve uygulamalarınızın düzenini keşfetmek veya belgelerin, web sayfalarının ve e-postaların yerinde okunması için mükemmeldir.

SpeakIt aracı, fareyi tıklayarak veya sürükleyerek ekranın seçilen alanlarını okumanızı sağlar.

Internet Explorer (Windows 8 için ZoomText 10.1’de desteklenen IE 10), Microsoft Office (Word, Excel, Outlook; Office 2013, ZoomText 10.1’de desteklenmektedir), Adobe, Firefox, OpenOffice, iTunes ve Java gibi popüler uygulamalar için yerleşik destek -% 100 doğrulukla belgelerinizi okumanıza ve gezinmenize olanak tanır.

 

8 farklı zum penceresi, ekranın hangi kısmının büyütüleceğini seçmenize izin verir.

Bir yakınlaştırma penceresi bilgisayar ekranının büyütülmüş bir görünümünü gösterir. Ekranın önünde tutulan büyüteç olarak yakınlaştırma penceresini düşünebilirsiniz.Bir yakınlaştırma penceresi, ekranın sadece bir bölümünü herhangi bir zamanda gösterir, ancak büyütülmüş içeriğini kaydırarak, ekranın herhangi bir alanını görüntüleyebilirsiniz.

ZoomText, sekiz yakınlaştırma penceresi türü sunar: Tam, Bindirme, Objektif, Çizgi ve dört Yerleşik konum. Bu pencerelerin her biri, ekranda ne olduğunu görmenin benzersiz bir yolunu sunar. İstediğiniz zaman, farklı bir görev veya uygulama ortamına uyum sağlamak için yakınlaştırma penceresi türlerini değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş Ekran Renkleri
Yenilikçi renk kontrolleri ekran netliğini artırır ve göz yorgunluğunu azaltır. Özel efektler arasında renk boyaları, iki renkli modlar ve sorun renklerinin değiştirilmesi bulunur.

Görünür İşaretçiler ve İmleçler
Boyut ve renk geliştirmeleri, fare işaretçisini görmeyi kolaylaştırır. Özel konum belirleyicileri, fare imlecini ve metin imlecini ekran boyunca hareket ettikçe izlemeyi kolaylaştırır.

Odağı Geliştirmeleri
Uygulama menüleri, diyaloglar ve diğer uygulama kontrolleri arasında gezinirken kontrol odağını bulup takip etmeyi kolaylaştırır.

Pürüzsüz Gezinme
Uygulamalarınızda gezinmek ve görünümü kaydırmak her zaman pürüzsüz ve rahattır. Kısıtlı fare hareketi, satır ve sütunları incelemenize olanak tanır ve aktif pencerede kalmanızı sağlar.

Çoklu Monitör Desteği
ZoomText’in Çoklu Monitör Desteği, çeşitli şekillerde daha fazla bilgi görmenizi sağlar. ZoomText’in benzersiz MultiView modları — MultiView Local ve MultiView Global, aynı uygulama içinde birden çok uygulamayı veya birden fazla konumu aynı anda görüntülemenizi sağlar.

ZoomText Kamera
ZoomText Kamera özelliği, faturalar, dergiler, fotoğraflar, ilaç etiketleri, zanaat öğeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere , bilgisayar ekranınızdaki basılı öğeleri ve diğer nesneleri görüntülemek ve büyütmek için yüksek çözünürlüklü (HD) bir web kamerası kullanmanıza olanak tanır .

Uygulama ayarları
Kullandığınız her uygulama için benzersiz ayarları kaydedin. Uygulamaları değiştirdiğinizde, ZoomText istenen ayarları otomatik olarak yükler.

Tam Windows Oturum Açma Desteği (ZoomText Logon UI ile)

ZoomText’in oturum açma desteği, Windows’a giriş yaparken önemli büyütme ve ekran okuma özellikleri sağlar.

Yeni Akıllı Ters Çevirme
Fotoğrafları Internet Explorer 11’de göründüğü şekilde görün. ZoomText’in yeni Akıllı Ters Çevirme özelliği sayesinde, ZoomText’in Ters Çevrilmiş Parlaklığı ve Ters Renkleri etkinken fotoğraflar doğal renklerinde görüntülenir. Hayır, bir yanılsama değil, Akıllı İnvert.

Yeni Birleştirilmiş Bulucu Aracı
Aradığınızı bulmak, yeni Finder Tool ile hiç olmadığı kadar kolay. Bulucu, aradığınız herhangi bir kelime veya deyimi bulmak için belgeleri, web sayfalarını ve e-postaları aramanızı ve gözden geçirmenizi sağlar. Tüm metni veya yalnızca başlıklar, formlar, bağlantılar ve resimler gibi belirli öğeler içinde arama yapabilirsiniz. Bu basit, yazdığınız ve Bulucu bulur.

Yeni 1x’e yakınlaştırma
Yakınlaştırma 1x özelliği, bir defada yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmanıza gerek kalmadan yakınlaştırılmış görünümünüz ile 1x görünümü arasında anında geçiş yapmanıza olanak tanır.

Yeni Komut Tuşları
ZoomText, öğrenmesi ve kullanması kolay olan bir “Komut Tuşları” sistemine sahiptir. Yeni komut tuşları, ZoomText’in eski sürümlerinde var olan çakışmaları ve uyumluluk sorunlarını da ortadan kaldırır. Endişelenmeyin, ZoomText’in önceki versiyonundan geçişi hızlı ve kolaydır.

Yeni Modern Araç Çubuğu
ZoomText, yeni ve temiz bir görünüme sahip yepyeni bir araç çubuğuna sahiptir. Öğrenmeyi ve kullanmayı hızlı ve akışkanlaştırmayı kolaylaştırmak için modernleştirilmiş düzeni düzenledik . Tüm araç çubuğuna klavye veya fare ile erişebilir ve çalıştırabilirsiniz. Devam et, sür onu.

Yeni Geometrik Yumuşatma
ZoomText artık xFont büyütmesinin gidemediği yerlerde metinlerin (ve grafiklerin) kenarlarını düzeltir. İpucu… Büyütülmüş PDF belgeleriniz hiç bu kadar iyi görünmedi.

 

Yeni Birleştirilmiş Uygulama Okuyucusu
ZoomText’in eski okuma araçlarını yeni bir AppReader’a birleştirerek otomatik okuma işlemini daha verimli ve esnek hale getirdik. Yeni AppReader ile, hedef uygulamada doğrudan okuyabilir veya anında okuma için daha iyi olan yüksek kontrastlı metin görünümüne geçiş yapabilirsiniz. Sürekli okumayı başlatabilir ya da durdurabilir ya da kelime, satır, cümle ya da paragrafla okunan kaymalara neden olabilirsiniz. Okuma gerçekleştiğinde, her konuşulan kelime vurgulanır. Ayrıca, fareyi tıklatıp sürükleyerek de okunan metin bloklarını da işaretleyebilirsiniz. Arkana yaslan, gözlerini rahatla ve sadece dinle.

ZoomText Büyüteç / Okuyucu

  • Windows 10, 8.1 veya 7 Service Pack 1 (veya üstü).
  • İşlemci: 2 GHz i3 çift çekirdekli işlemci veya benzer. i5 veya i7 önerilir.
  • 4 GB Ram. 8 GB önerilir.
  • DirectX 10 veya üstü desteği olan video / grafik kartı veya entegre grafik.
  • ZoomText için sabit disk alanı: 1,3 GB
  • SSD sürücüsü önerilir.

Not: ZoomText’i kurduktan sonra, gereksiz diskleri kaldırarak sabit disk alanı kullanımı azaltılabilir.

Dokunmatik ekran desteği için 5 noktalı çoklu dokunmatik ekran.

ZoomText Kamera desteği için USB 2.0.