JAWS Kiosk Sürümü

JAWS Kiosk Sürümü

Görme engelliler için dünyanın önde gelen yardımcı teknoloji sağlayıcısı Vispero®, Vispero ailesine bir ekleme yapmaktan heyecan duyuyor: JAWS Kiosk. Paciello Grubu (TPG) ve Freedom Scientific markası (Vispero’ya ait) arasındaki bir işbirliği olan JAWS Kiosk, Freedom Scientific’in lider ekran okuma yazılımı, JAWS® kullanarak veya TPG’leri kullanarak erişilebilir tasarım ve teknik uygulama hizmetleriyle kiosk çözümleri sunmaya odaklanmıştır. . JAWS’un Haziran 2019 sürümünden başlayarak, JAWS yazılımı self servis kiosk erişilebilirliğinde devrim yaratacaktır.

Görme engelli veya görme engelli kişiler için çözümler geliştirirken kullanıcı deneyimi konusunda bir uzman olan Vispero’daki İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Matt Ater: “Kiosk erişilebilirliği her zaman bir düşüncedir, ancak ‘sahip olmaktan çok’ standart olmaktan çıkıyor. Bu artan talebi karşılamak için, kiosk ekibi, Freedom Scientific’ten endüstri lideri erişilebilirlik yazılımından, Paciello Grubu’nun uzman danışmanlık yeteneklerinden ve güçlü bir kiosk endüstrisi bilgi tabanından yararlanıyor”

JAWS, erişilebilir bir kiosk dağıtımının özel ihtiyaçlarını karşılamak için değiştirildi. JAWS’ın kiosklara özgü yeni özellikleri şunları içerir:

  • Kapalı ortamlar için daha ince JAWS sürümü
  • Kapalı ortamlarda kullanım için kilitli özellikler
  • Storm Assistive Teknoloji Ürünleri Desteği (NavPad ™, NavBar ™ ve AudioNav ™)
  • Çok dilli / Çok sesli JAWS desteği
  • Kullanıcı oturumu yönetimi
  • Ses cihazı takıldıktan sonra JAWS’ı otomatik başlat
  • Oturum sonu, ses girişinin geri çekilmesiyle otomatikleştirilir (Otomatik Durdurma)
  • Kiosk sistem yazılımı ile uyumlu
  • JAWS komut dosyası oluşturma sayesinde tamamen özelleştirilebilir
  • Tam işlevsellik için internet bağlantısı gerektirmez

Storm’s SEVP Peter Jarvis, “Storm Interface, TPG ve JAWS Kiosk ile işbirliği içinde olmaktan gurur duyuyor” dedi. “JAWS içinde tam olarak desteklenen ve entegre edilen Storm Assistive Technology Ürünleri (NavPad ™, NavBar ™ ve AudioNav ™) uygulaması, erişilebilirliğin yeni bir boyutunu ve bağımsız yaşama güçlü bir katkı sağlayacaktır. Gerçekten etkileyici bir kombinasyon! ”
Bu girişime öncülük eden, son altı yılını kiosk donanım üreticileri, kiosk cihaz üreticileri ve kiosk uygulama geliştiricileri ile ortaklıklar kurduğu KioWare Kiosk Yazılımı için stratejik satışlar yaparak geçtiğimiz altı yıl geçirdikten sonra Vispero’ya katılan Laura Boniello Miller. Laura, Kiosk Üretici Derneği Erişilebilirlik çalışma grubunun eş başkanı ve erişilebilir kiosk kullanıcı deneyimi hakkında birden fazla makalenin yazarıdır. Miller’a göre, “Vispero kiosk erişilebilirlik alanına kendini adamış ve şimdi bu çabalara kiosk deneyimi getiriyor. Kiosk ekibi, müşterilerin tam erişilebilir bir kiosk çözümü oluşturmasına yardımcı olmak için JAWS yazılımından ve Paciello Group’un erişilebilirlik uzmanlığından yararlanıyor. ”